4.9.2017-Brt-
Voda teče!!! To jsme si mohli zahulákat po sobotní dopolední brigádě. A kde teče? Malá nápověda na fotce. Po dobrém obědě jsme se šli věnovat létání na Ryzákovi. I nějaký ten stoupák se našel. V neděli byl naordinován odpočinek, abychom hned v pondělí mohli pokračovat. Počasí na plachtění sice nebylo ideální, ale plachtili jsme i pod vrstvou vysoké oblačnosti. Asi už jsme si v tom letošním roce zvykli :-)                 https://aknm.rajce.idnes.cz/2017-09-02_Voda_tece

29.8.2017  -FF-

Docela všední, obyčejný den, nebe bez mráčků a teplo. Startovaly dvě Vosičky, Ryzák a neobvyklé rogalo. Touha po nějakém přeletu nemohla být opět naplněna, ale za zkoušku to stálo. V čisté se dal najít i 3m  a tak díky Tomášovi a Tondovi, že nám umožnili docela příjemné svezení. Vše bylo pod kontrolou instruktora Pavla, který opatřil fotodokumentaci.

http://aknm.rajce.net/2017-08-29_Docela_vsedni_den


 


 

27.8.2017-Brt-
Poslední srpnový víkend patřilo letiště hlavně našim dětem. Koupání, táborák, spaní pod stanem, hledání pokladu a další hry byly našemi ratolestmi i jejich maminkami hodnoceny pozitivně :-)
Takže někdy určitě zopakujeme!!!    

 https://aknm.rajce.idnes.cz/2017-08-30 

Pondělí a úterý už zase letiště i nebe nad Vysokovem patřilo hlavně plachtařům. Létalo vše, co mělo křídla. Ani daleko, ani vysoko, zkrátka tak akorát pro nasátí té správné nálady. Děkuji všem za spolupráci. 

20.8.2017-Brt-
V neděli odjel Bloudil do dílny, kde pod rukama našeho " velkého mistra" projde tůningovou úpravou a vznikne další, témeř umělecké dílo. Můžeme se těšit.
http://aknm.rajce.idnes.cz/Bloudilova_cesta_do_dilny_2017-08-20/


18. a 19.8.2017    -FF-

V pátek odpoledne vysokovská letka Vosa+Vosa+Ryzák (Míra, David, Franta) společně asi hodinu marně okupovala  cosi, co ani nevypadalo jako kumulus. Míra dokonce s dvojím rozběhem.

V sobotu, ve větším obsazení, jsme rozebrali Bloudila, aby v příštích dnech mohl postoupit zásadní inovaci.
Odpolední poletování opět prakticky bez stoupáků, zato s nádhernými pohledy na mraky a krajinu po nimi.

http://aknm.rajce.net/2017-08-19_Rozborka


 

6.8.2017 -burdýšek-

V sobotu Lacmanovi oslavili 50-té výročí sňatku. Oslavencům gratulujeme a přejeme mnoho dalších společných let.3.8.2017-Brt-    
Počasí je, jaké je. Létáme hodně, ale hlavně v okolí letiště, protože intervaly na plachtění jsou krátké a nevyzpytatelné.
A tak asi hlavní věc, která nám udělala největší radost, je opravená cesta na příjezdu od Vysokova. Velké díky posíláme na Obec Vysokov!!!
http://aknm.rajce.idnes.cz/2017-07-31_Nova_cesta#


22.7.2017   -FF-

Křest dalšího poletovadla do naší rodiny proběhl obvyklým způsobem, vlastním křtem šampáněm a hostinou. Ať se Ti u nás daří, Bloudile!

Několik fotek z denní činnosti i oslavy najdete zde:  http://aknm.rajce.idnes.cz/2017-07-22_Krest_Bloudila/


 

16.7.2017    -FF-

Nový pilot na obzoru - Dan Kubrt. Ještě poslední přezkoušení a prvé sólo na letišti AKNM.


Dane,   g r a t u l u j e m e!    A jsme připraveni to oslavit.


 

5. - 9.7.2017   -FF-

Svátek věrozvěstů i J.Husa proběhl na kopci v očekávání velkých kumulů. Ty se dostavily až na Husa, později k večeru.
Návštěva od Bodamsee obdivovala naši "šrotovou" sekačku i Duobanjo.
Několik fotozáběrů zde: http://aknm.rajce.net/2017-07-09_Zacatek_cervence_na_kopci

10.7.2017-Brt-
Přátelé, kamarádi,

ještě než odjedou na dovolenou, mistři z hudebního tělesa KPS nám zahrajou a to v sobotu 15.7.2017 v podvečer. 15 l točeného pita k dispozici, ostatní občerstvení co si kdo přinese :-)
Všichni jste srdečně zváni!!!

 

1.7.2017    -FF-

V sobotu ne příliš vlídné počasí, hodně větru a neustálá hrozba deště.

Nejprve byla dokončena oprava sekačky a pak následoval přelet Ryzáka do Nového Města v naději, že silný vítr umožní pěkné výšky z navijáku. Jenže po prvých čtyřech startech se přihnal déšť a tak jsme prchali zpět na Vysokov. Po dobrém obědě přišlo na řadu ladění Bloudila a pak prvá svezení  i když v poryvovém větru. Všichni učastníci byli nadšeni. Teď zbývá doladil několik maličkostí a provoz nového koně může začít.

Foto: http://aknm.rajce.net/2017-07-01


 

17.6. a  24.-25.6.2017   -FF-

V rámci přípravy na kruté zimy byla přemístěna kadibudka na vhodnější místo, viz video.

V sobotu jsme trochu pobrigádničili a potom kvůli směru větru  přijali vlídnou nabídku dráhy 27 k létání.Do vzduchu vyrazili Ryzák, Vosa i ASW, trochu jsme se povozili, ale na žádnou deklarovanou trať to nebylo.
Foto zde:  http://aknm.rajce.net/2017-06-24_Priprava_na_zimu,_draha_27


 

14.6.2017   -FF-

Stahování ohradníku.
S malou časovou prodlevou na začátku se přítomní brigádníci pustili do práce a když našli tu správnou metodu na vyprošťování drátů z vysoké trávy, tak se navíječi zapotili. Šlo nám to čím dál rychleji a brzy bylo hotovo.

Díky všem, kteří se v pracovní den uvolnili!      

Foto: http://aknm.rajce.net/2017-06-14_Ohradnik


 

15.6.2017-Brt-

                                               Propozice soutěže                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12.6.2017-Brt-
Ahoj kamarádi,
ve středu 14. 6. musíme sbalit ohradník kvůli sekání celé plochy. Kdo můžete, přijďte na 15. hod.

V sobotu 17.6. nám v podvečer zahraje naše oblíbená kapela KPS s kapelníkem Pepou Veskou. 
Všichni jste srdečně zváni. Pivo i klobásky budú :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10.6.2017  -FF-

Jak jsme křtili Ryzáka 2                          

více  http://aknm.rajce.net/2017-6-10_Krest_BF_4


 


         

..............................................................................................................................................
15.5.2017-Brt-
                                                     B R I G Á D A

Budování stání pro mobilní čerpací stanici pokračuje každý den v týdnu vždy od 16. hod.
Kdo můžete, přijďte přiložit ruku k dílu.  

..............................................................................................................................................
 
6.5.2017 -Brt-
V sobotu jsme přeletěli Ryzáka pod kopec do Nového Města, kde jsme se s místními piloty a žáky zúčastnili navijákového provozu. Jedna skupina létala na Blaníku a měla zázemí vlevo od dráhy, druhá skupina létala na Bergfalkovi a měla zázemí vpravo od dráhy. Naši instruktoři objevili některé naše nedostatky. Je vidět, že nám pravidelný navijákový provoz chybí. Proto budeme rádi za další možnost se podobného provozu zúčastnit a zároveň promíchat oba dva tábory (zprava doleva a obráceně). Do Nového Města děkujeme za servis Kaufimu na navijáku, Pepovi na traktoru, Pavlovi na věž a Vojtovi za poručení větru a dešti.
  

http://aknm.rajce.net/2017-05-06_Navijak_v_NM

 

..............................................................................................................................................
7.5.2017 -Brt-

Pravidelné roční školení se uskuteční v sobotu 13.5.2017 od 9.00 hod.
Pro plachtaře povinné. Přineste ke kontrole osobní zápisníky a doklady.
Neplachtaři to povinné nemají, ale jste srdečně zváni!!!


..............................................................................................................................................

29. a 30.4.2017 -Brt- 
V sobotu část plachtařů naložila Ryzáka 1 na transportní vlek, takže je připravený na odjezd. Loučení bude smutné. Po té následoval úklid hangáru a stěhování věcí z garáže. Druhá část se věnovala čištění předpolí 2.7 a odvozu křovin na čarodějnice. Za tuto činnost jsme byli Termoskou odměněni a mohli s novým Ryzákem odpoledne polétat. V neděli proběhla členská schůze v naprosto pohodovém duchu. Nejasné body se v klidu vysvětlily a naplánovaly se činnosti na další fungování a rozvoj klubu. A protože za dvě hodiny nebylo co řešit, zrychleným tempem jsme vytahali vše, co mělo křídla ve spodním hangáru. Počasí bylo sice větrné, ale termické. Termoska vyslyšel naše přání, dokonce i pětimetry byly. Někteří borci létali místně, ti odvážnější se vydali na přelet. Michal s Honzou na Duobanju deklarovali Jičín s návratem, což se jim podařilo obletět. My s Burdýškem jsme trať nezvolili nejlépe. Náchod, Kozákov, Police, Lomnice a domů se nám nepodařilo zdolat. Cesta na Kozákov s větrem v zádech byla pohodová až k Lomnici, kde se dostáváme do rozpadů. Proto volíme přeskok na větrem nafouknutý a sluncem zahřívaný Kozákov, kde se zdvihneme a letíme zpátky. Cesta proti větru probíhala dobře, Termoska v okolí Paky a Dvora poslal avizované pětimetry. To ale bylo vše. Pomalu se blížíme ke Špince, kde na hrázi nalétneme ještě slušné stoupání, které ale za chvíli končí. Mraky směr Police žádné. Po přeskoku k Hronovu projedu zvýšeným opadáním a než přeladím na hronovskou frekvenci (zlatá stará LS5), jsem v Poříčí na okruhu. V okamžiku, kdy otvírám kolo, nalétávám slabé stoupání. Chvíli v něm kroužím a vítr mně odnáší na svah a přibližuje domů. Na svahu se pokusím ještě zabojovat, ale nestojí to za nic. Burdýšek se sbírá někde u Starkoče a také nepřede blahem. Po 3,5 hod. letu přistávám doma a čekám na kluky. Pomalu uklízíme hangár a těšíme se na večerní akci. V leteckém klubu bylo příjemně zatopeno, pivo i pito teklo proudem, k tomu polévka od paní Nutilové a klobásky z udírny, sem tam nějaká jednohubka, chlebíček či koláček. K dobré náladě přispěla i hudební skupina KPS (tuto zkratku vám odtajní samotní členové skupiny). Připravená hranice na start čarodějnic shořela poměrně rychle, takže ten den už se do vzduchu nikdo nedostal. Všem vám děkuji za příjemně strávený den-kéž by takových bylo více.

29. a 30.4. 2017 -FF-
Než vám náš dvorní dopisovatel Brt podrobně popíše sobotní a nedělní události na kopci, prohlídněte si fotky zde:  http://aknm.rajce.net/2017-04-30_Clenska_schuze,_paleni_carodejnic

 


 

25.42017-Brt-
Jaro dorazilo konečně i na naše letiště, i když dubnové teploty tomu moc neodpovídaly. V sobotu bylo hodně větrno a místo toho, abychom využili řad kumulů, vedoucích směrem na Krkonoše, dali jsme se do práce. Pepa V. s Vendou R. se věnovali zabudování elektřiny do přístavby hangáru, zbytek party uklízel garáž. Po té, co jsme se posilnili dvakrát přeuzenou krkovičkou (Tondovi děkujeme a přejeme vše nejlepší k narozeninám) jsme se šli věnovat boji s přírodou a zbavili jsme většinu předpolí dráhy 2.7 přebytečných křovin. Tomáš s Pavlem celý den tunili transportní vlek až ho dostali do podoby, ve které projde technickou kontrolou. Se zájmem sledujeme soutěžní výkony hronovských a zároveň českých reprezentantů v plachtění a držíme palce i do dalších akcí. Nakonec ještě malé přání: "Termosko, pošli i pro nás nějaké pěkné počasí, míň větru, víc tepla a samé pětimetry!" http://aknm.rajce.idnes.cz/Jaro_2017-_04-22/

 

4.4.2017-Brt-
Z dostupných fotek Pepa Koutský sestavil obrazovou histoii vysokovského hangáru. Pepo díky!!!
Pokud byste měl někdo jakoukoliv dosud nepublikovanou historickou fotografii hangáru či našeho letiště, obraťte se prosím na pepův mail: koutsky.josef@seznam.cz
Více fotek v sekci Historie nebo zde: 
http://koutj.rajce.idnes.cz/Historie_hangaru_na_Vysokove/ 

19.4.2017-Brt-

.............................................................................................................................................

Členská schůze Aeroklubu Náchod 

se uskuteční v neděli 30. dubna 2017 v Leteckém klubu.
Začátek v 9:00 hod. Srdečně vás zveme a prosíme o dochvilnost.
Výbor AK.


.............................................................................................................................................

V neděli 30. dubna 2017 v podvečer dojde "Na bubnu" k upálení místních čarodějnic . Občerstvení v Leteckém klubu zajištěno.
K poslechu i k tanci nám zahraje hudební těleso Pepy Vesky.
Vezměte dobrou náladu a přijďte pobejt ! ! !

 

17.4.2017  -FF-

Velikonoční pondělí, pěkné počasí není a nebude.

Zajimavou předpověď od plzeňáků, po jménem VENTUSKY, najdete na našem webu v kolonce Počasí.


 

14.4.2017  -FF-

"Zavřete oči, odcházím . . ."

Ryzák BF3  OK-9360 odchází a nás, kteří s ním zažili nejeden pěkný plachtařský zážitek, to nutí uronit slzu. Aby ne, vždyť on byl přímým účastníkem počátku naší éry na vysokovském letišti a sloužil nám věrně až dodnes. Věříme, že nový majitel s ním bude taktéž spokojen!

Jeho nástupcem u nás bude jeho mladší bratr BF4, kterému jsme opět dali přezdívku s historickým pozadím - RYZÁK 2.

Prohlédněte si společné foto obou bratrů se, slzy ronící, posádkou i další foto na  http://aknm.rajce.net/2017-04-14


 

25.3. - 10.4. 2017   -FF-

S příchodem jara se na našem kopci střídala jedna událost za druhou a reportéři nějak nestihají o tom podávat informace. Tak jen stručně:

Prvé jarní létání, přeškolení či doškolení na typ BF 4, nátěr prahovek, montáž opravené převodovky do sekačky, zabudování nových radií do Vosiček, instalace osvětlení do přístavby hangáru, válcování VPD, roční prohlídky Ryzáka 2 a dvou VSO. A mezitím dokonce stačil Vilda K. oslavit svoje kulatiny.

Nějaké fotky naleznete zde:

http://aknm.rajce.net/2017-25-3_Prvni_jarni_provoz

http://aknm.rajce.net/2017-04-10_Prehled_jarnich_udalosti


 

29.3.2017-Brt-

 

21.3.2017-Brt-
Na oslavu šťastného přistání na dráze šest nula Vás zve Vilda Kůtek.
Brífing a tankování paliva na další lety začne 
v sobotu 1.4.2017 v 17 hod. v leteckém klubu U Vrtule na Vysokově.

Právě jsem z výpočetního střediska obdržel výsledky sobotního bowlingu. Počítal se konečný součet, takže kdo házel rychle a nezdržoval se pitím plzeňského piva i jiných nápojů, měl výhodu. 
And the winner is:   1.Štol 405b. 2.Seibrt 387b. 3.Vebersik 346b. 4.Burdych 324b. 5.-6.Dudek,Tuček 292 b. 7.Kopta 264b. 8.Terezka 249b. 9. Špiryt 246b. 10.Samek 236b.
11.Šimek 228b. 12.Forman 219 b. 13. Koptová 211b. 14.Nutil 208b. 15.Áďa 184b.
16.Marek 180b. 17.Filip 151b.

Náš obdiv vzbudil Franta Filip, který ještě v rekonvalescenci házel ač pravák levou rukou.
Všem zúčastněným děkuji, vítězi gratuluji a doufám, že obdobná bitva jako na bowlingu bude i o Vysokovskou hvězdu 2017.

http://aknm.rajce.net/2016-03-18_Bowling

4.3.2017  -FF-

Sobota už bez sněhu, slunečno, poměrně teplo, ale hodně silný vítr.

Nastal čas převozu nového přírůstku BF 4, s provizorní přezdívkou Ryzák 2, na Vysokov. S radostí byl přítomnými plachtaři sestaven a protože vál silný vitr nemohl být zrovna odzkoušen. Generálka a provedená vylepšení vzhledu, zabudování nových palubek, radia, opravy prasklé lyžiny a další zasluhují velké poděkování hlavně Tomášovi, ale i dalším specialistům.

Pohled do kabiny - nádhera. To je tak, když se mistrovství snoubí s uměním.
Několik fotek:   http://aknm.rajce.net/2016-03-4


 

1.3.2017-Brt-
Ahoj kamarádi,
tímto jste srdečně zváni na v
pořadí už sedmý
                              B O V L I N G O V Ý   T U R N A J,
který se bude konat v sobotu 18.3.2017 od 14.00 hod. na Rychtě v Novém Městě nad Metují. Prosím všechny, kdo se chcete zúčastnit, potvrďte mi svoji účast na mail seibrt@seznam.cz 
nejpozději do 11. 3. kvůli rezervaci drah.
Děkuji a těším se na urputnou bitvu :-)       Petr Seibrt

25.2.2017  -FF-

Na kopci panovalo pěkné, skoro jarní počasí. Po ránu byla ještě zima, ale pak už slunce ukazalo svoji sílu, pěkně hřálo a zbytky sněhu rychle mizely.

Tomáš naplánoval výměnu kolečka z BF 3, ale pneu bylo v horším stavu než se předpokládalo, takže k výměně nedošlo, přifoukli jsme jen kola u vozíku a Ryzáka znovu uložili do pohotovostního stavu.
Po obědě jsme se vrhli na úklid garáže.


Několik fotek najdete zde:  http://aknm.rajce.net/2017-2-25_Uklid_garaze


18.2.2017  -FF-

Zima nás ještě neopouští, na kopci mlha a plno sněhu. Ve vile příjemně vytopeno. Kdo se v sobotu dostavil mohl vychutnat tuhle zimní atmosféru, ale jenom chvíli než náš pan Lorenz zavelel k útoku. Obětí se tentokráte stala sekačka, která potřebovala technickou kontrolu. Nakonec to dopadlo tak, že pan "operatér" vydoloval celou převodovku a ta se už v neděli ocitla v odborné dílně ve Svinarech.

Další pochvalnou událostí tohoto víkendu bylo přivezení opravené lýžiny na BF4, kterou v neděli k večeru ještě stačil Tůča olaminovat, takže křtiny nového Ryzáka se neodvratně blíží.

Více fotek na  http://aknm.rajce.idnes.cz/2017-02-18_Sekacka/


14.2.2017 -FF-

Upozornění

V březnu 2017 bude možné na letišti v Hronově získat  Omezený průkaz radiotelefonisty. Pokud máte zájem, neprodleně se přihlaste u Tomáše Tučka.


5.2.2018 -Burdýšek-

Broumovský pacient při ozdravné kůře Mistra Lórence. Už bzučí a rádiuje. Zbývá provést reoperaci lyže a dodělat detaily. Mistr sám se zotavuje z týdenní rýmičky

14.1.2017  -FF-

Letiště zasněžené, někde sníh navátý do výše, kterou už můj Golf odmítal projet a tak přišly na řadu lopaty. Ty nakonec musely pomoci i L.Černému, aby mohl odjet domů.

Zatímco se speciální komise pro přípravu akce "věž" sešla téměř kompletní, plachtařů bylo pomálu. Jak jinak, když někteří pracovali i v sobotu a jiní se díky kluzkým chodníkům dostavit nemohli a ač neradi, museli přijmout "pohostinství" náchodské nemocnice. Řeč je o našem instruktorovi, Pavlu S., jehož zlámanou nohu jsme v nemocnici osobně zkontrolovali. Několik fotek zde:

http://aknm.rajce.net/2017-01-14_Zima_na_kopci

5.1. 2017 -MIK-
Dnes zdárně proběhla kolaudace přístavby dolního hangáru. Sněhovou kalamitu vyřešil Jirka s pořádnou mechanizací. Díky za to posíláme do Vysokova.
A pár dopoledních fotek... 
http://lacmik.rajce.idnes.cz/Kolaudace_kulny_na_Vidrholci_5.1.17
 


Vítejte v novém roce !!!

 
TOPlist